KLAUZULA INFORMACYJNA

Wypełniając obowiązek prawny uregulowany zapisami art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) Dz. U. UE . L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r, dalej jako „RODO”, informujemy, że:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.5 ust.2 RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu,
10. po zamknięciu okienka, do klauzuli informacyjnej masz dostęp w górnej części strony.
zapoznałem/zapoznałam się

Dla rodziców

Ogłoszenie!

Prosimy wszystkich rodziców o odbieranie rzeczy dzieci z półek w szatni

od 22 czerwca do 30 czerwca w godzinach 7.00-14.00.

 

Serdecznie zapraszamy dzieci z grupy IV po odbiór Dyplomów Ukończenia Przedszkola w dniu 26.06.2020 r. tj. piątek w godz. 900 – 1200.

Wychowawcy

Prosimy o zwrot karty do czytnika obecności. Można ją zostawić w półce indywidualnej w szatni.

Dziękuję Dorota Siuda

 

Szanowni Rodzice 17.06.2020r. tj. środa od godziny 900 odbędzie się dodatkowa sesja zdjęciowa do tablo.
Serdecznie zapraszamy.

 

 

Informacja
o dyżurze wakacyjnym dla dzieci uczęszczających
do łęczyckich przedszkoli w 2020 r.

W bieżącym roku szkolnym dyżur wakacyjny będą pełnić następujące przedszkola:

  • Przedszkole nr 1, ul. Zachodnia 17                   od 1 lipca do 31 lipca 2010 r.
  • Przedszkole nr 4, ul. Bitwy nad Bzurą 26A        od 1 sierpnia do 31 sierpnia 2020 r.

Ważne terminy:

  • od 1 czerwca do 19 czerwca 2020 r. wydawanie i przyjmowanie Wniosków o przyjęcie dziecka na dyżur wakacyjny w danym przedszkolu
  • 23 czerwca 2020 r. wywieszenie w przedszkolach list dzieci zakwalifikowanych na dyżur wakacyjny w danym przedszkolu

Dokumenty do pobrania w zakładce "Rekrutacja"

 

Drodzy Rodzice !

Od 18.05.2020 r. wznawiamy pracę Przedszkola nr 4 w Łęczycy wg zaleceń MEN, MZ oraz wytycznych przeciwepidemicznych GIS

i opracowanych na tej podstawie wewnętrznych procedur bezpieczeństwa.

Zainteresowanych Rodziców prosimy o kontakt z przedszkolem.

Poniżej do zapoznania się :

 

INFORMACJA

Zarządzenie nr 812020 Dyrektora Przedszkola nr 4 w Łęczycy z dnia 06.05.2020 r.

Dyrektor Przedszkola nr 4 w Łęczycy informuje, że zgodnie z decyzją Ministerstwa Edukacji Narodowej będziemy rozpoczynać działania zmierzające do uruchomienia pracy przedszkola dla naszych wychowanków, w bardzo ograniczonej formie. W związku z tym prosimy o zgłaszanie chęci przysłania do przedszkola swojego dziecka (dotyczy to tylko dzieci obojga rodziców pracujących) telefonicznie: 24 721 03 53 lub mailowo: p4leczyca@op.pl do dnia 7 maja 2020 r. do godziny 15:00. Prosimy też o podanie godzin, w których dziecko korzystać będzie z opieki w przedszkolu.O konkretnych ustaleniach poinformujemy Państwa w przyszłym tygodniu.

 

KONKURS MATEMATYCZNO - FOTOGRAFICZNY

"MATEMATYKA W OBIEKTYWIE"                                

Matematyka jest elementem naszego codziennego życia. Już od najmłodszych lat dziecko zderza się z matematyką np. w sklepie -ważenie, liczenie, na ulicy –figury geometryczne, środowisko –bloki, domy –bryły geometryczne itd. Dlatego naturalną rzeczą jest kształtowanie pojęć matematycznych u dzieci już od najmłodszych lat. Rozwijając zainteresowania matematyczne wśród naszych wychowanków Przedszkole nr 4 w Łęczycy ma zaszczyt zaprosić dzieci i ich rodziców do udziału w matematyczno -  fotograficznym konkursie  pt. ”Matematyka w obiektywie”

 

KONKURS MULTIMEDIALNY "MÓJ PRZYJACIEL"

Zapraszamy dzieci do wzięcia udziału w konkursie multimedialnym pt. "Mój przyjaciel", którego organizatorem jest nasze Przedszkole. Celem konkursu jest rozwijanie wyobraźni, kreatywności i twórczego działania przy wykorzystaniu komputerowych programów graficznych. Szczegółowy regulamin konkursu poniżej:

 

ZACHĘCAMY DO OBEJRZENIA WSPÓLNIE Z DZIEĆMI FILMU ANIMOWANEGO O COVID-19

https://www.youtube.com/watch?v=H0mx90NbvuM

 

ZACHĘCAMY DO PRZYŁĄCZENIA SIĘ DO AKCJI 

"KORONA DLA MEDYKA"   

Epidemia koronawirusa mocno wpłynęła na nasze życie. W tym trudnym czasie powinniśmy się wspierać nawzajem. W szczególności nasze wsparcie należy się całej Służbie Zdrowia. Każdy z nas to może uczynić, przyłączając się do akcji pt. „Korona dla Medyka”. Odbieramy koronę wirusowi i przekazujemy ją lekarzowi! Celem akcji jest podziękowanie lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom medycznym i wszystkim innym osobom pracującym na rzecz opieki zdrowotnej.

Wzięcie udziału w akcji jest bardzo proste. Wystarczy, że Państwo nagracie filmik lub własnoręcznie dziecko wykona pracę plastyczną, laurkę w dowolnej formie, dowolną techniką. Kartka może zawierać życzenia, podziękowania.Wszystkie prace należy sfotografować, następnie wstawić na stronę:

 https://www.facebook.com/groups/197667098321588/

Organizator i koordynator akcji:
Przedszkole nr 424 im. Królowej Marysieńki w Warszawie

 

Mądrze RAZEM w DOMU z przedszkolakiem.

Poniżej przedstawiamy kilka prostych propozycji, które są świetną okazją do budowania więzi rodzinnych.

https://calapolskaczytadzieciom.pl/dla-rodzicow/o-wychowaniu/razem-w-domu-z-przedszkolakiem/

 

ŻYCZENIA WIELKANOCNE DLA WSZYSTKICH PRZEDSZKOLAKÓW I RODZICÓW

 

Oto propozycja bajki o koronawirusie, jest to ciekawy pomysł na rozmowę z dziećmi o tym co się dzieje wokół nas i na wspólne spędzenie czasu. Zachęcamy do wykorzystania.

"Bajka o złym królu Wirusie i Dobrej Kwarantannie"

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym online "Widok z mojego okna" organizowanym przez Dom Kultury w Łęczycy. Poniżej regulamin oraz karta zgłoszenia.

Regulamin konkursu online "Widok z mojego okna"

Karta zgłoszenia

 

SZANOWNI RODZICE !!!

           W związku z koniecznością zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania COVID-19, wprowadziliśmy niezbędne rozwiązania umożliwiające działanie w zmienionych warunkach organizacyjnych, realizację podstawy programowej wychowania przedszkolnego z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.  W obecnej sytuacji Państwa rola - rodziców, którzy wspierają swoje dzieci w uczeniu się w domu - nabiera nowego znaczenia. Zachęcamy do współpracy i komunikowania się z przedszkolem. Chcemy inspirować oraz wskazywać sposoby spędzenia wolnego czasu, by w jakiś sposób pomóc w tym trudnym czasie, ale też dobrze go wykorzystać. Warto te dni przeznaczyć  na ćwiczenie samodzielności, umiejętności komunikowania się, panowania nad emocjami - wiele z tych kompetencji kreuje nam właśnie codzienność. Nuda natomiast może być wspaniałym podłożem do kiełkowania kreatywności, umiejętności planowania własnych działań. Każda rozmowa - o pogodzie, o samopoczuciu, obejrzanej bajce to rozwijanie słownictwa, poczucia własnej wartości, poszerzanie wiedzy.

Na stronie internetowej przedszkola będziemy więc zamieszczać codziennie scenariusze zabaw z dziećmi, będą one umieszczane w zakładkach "Grupy" oraz  linki stron z ciekawymi propozycjami do zabaw i pracy z dziećmi. Oprócz tego w naszym przedszkolu są do odbioru karty pracy dla dzieci ze wszystkich grup wiekowych. Są dostępne w szatni w półkach dzieci. Szczegóły zakresu materiału do wykonania  z dziećmi będą podawane przez wychowawców w zakładkach "Grupy", w scenariuszach zajęć  oraz w wiadomościach na grupach FB.

Zapraszamy również do kontaktu emailowego  - p4leczyca@op.pl  telefonicznego 24 721 0353 oraz poprzez inne kanały komunikacji ustalone z nauczycielami.

Przedszkole codziennie czynne jest w godzinach 8.00-14.00

 

Pozdrawiamy serdecznie wszystkie nasze przedszkolaki i ich rodziców

Życzymy dużo zdrówka i szybkiego powrotu do przedszkola

Dyrektor, nauczyciele i pracownicy Przedszkola nr 4

Linki do stron edukacyjnych – zachęcamy do skorzystania!

http://www.necio.pl/

http://www.czyściochowo.pl/

https://englishplaybox.pl/

Eduzabawy

Pani Monia – przedszkolne inspiracje

Moje Dzieci Kreatywne – pliki do pobrania

Kolorowanki On-line

Gry matematyczne dla dzieci

Lulek.TV

KIDDOland – gry i zabawy dla dzieci

Baw się językami – gry i zabawy dla przedszkolaków

Szalone liczby – Zadania i ćwiczenia z matematyki dla dzieci na poziomie przedszkola

Domowy przedszkolak